Hejter pozitivista, hejter negativista

Autor: Marek Ďurček | 29.6.2013 o 13:04 | Karma článku: 2,66 | Prečítané:  335x

Žijú medzi nami. Stretávame ich v práci, na ulici, doma. Radi hľadajú chyby a kritizujú. Majú kopec priateľov a nepriateľov. Áno, tento blog chcem venovať hejterom. Mojim cieľom teraz nie je hejtovať hejterov. Naopak si mnoho hejterov vážim. Preto chcem spomenúť, s akými typmi sa vlastne môžeme stretnúť. Mám rád jednoduchosť, preto ich rozdeľujem iba do dvoch skupín:

Hejter negativista

Najviac ich stretávame v online svete. Sedia za monitorom a hľadajú informáciu, ktorú by mohli okomentovať. Najvhodnejšie sú tie, s ktorými nesúhlasia. Tam cítia príležitosť ukázať akí sú veľkí za svojim monitorom. Napíše komentár a odchádza s pocitom "Kks, ale som ho dal dole". Potrebujú si dokázať, že to vedia a robia lepšie. Z ich názoru sa nič nedozvieš, nemajú záujem ti pomôcť, poradiť. Nevysvetlia, prečo si to myslia, ani neprídu s riešením. Preto si z nich netreba robiť veľkú hlavu.

Hejter pozitivista

Okrem negatívnych komentárov vie aj pochváliť, ak sa mu niečo páči. Snaží sa pomáhať a svoje názory aj zdôvodňuje. Často prichádza aj s riešením. Upozorní autora, ale aj čitateľov na čo si majú dávať pozor, čo sa dá ešte zlepšiť. A sami sa o to usilujú. Nemusia mať vždy pravdu. Ale sú to iniciátori zmien.

Každý má pravdu, zo svojho uhla pohľadu. Ide len o to, koho pravda lepšie funguje.

P.S.: Toto je môj posledný blog post na „smečku“. Sťahujem sa totiž na marekdurcek.blogspot.sk, kde je už aj môj najnovší post o výhovorkách.

 

Marek

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?