Hejter pozitivista, hejter negativista

Autor: Marek Ďurček | 29.6.2013 o 13:04 | Karma článku: 2,66 | Prečítané:  327x

Žijú medzi nami. Stretávame ich v práci, na ulici, doma. Radi hľadajú chyby a kritizujú. Majú kopec priateľov a nepriateľov. Áno, tento blog chcem venovať hejterom. Mojim cieľom teraz nie je hejtovať hejterov. Naopak si mnoho hejterov vážim. Preto chcem spomenúť, s akými typmi sa vlastne môžeme stretnúť. Mám rád jednoduchosť, preto ich rozdeľujem iba do dvoch skupín:

Hejter negativista

Najviac ich stretávame v online svete. Sedia za monitorom a hľadajú informáciu, ktorú by mohli okomentovať. Najvhodnejšie sú tie, s ktorými nesúhlasia. Tam cítia príležitosť ukázať akí sú veľkí za svojim monitorom. Napíše komentár a odchádza s pocitom "Kks, ale som ho dal dole". Potrebujú si dokázať, že to vedia a robia lepšie. Z ich názoru sa nič nedozvieš, nemajú záujem ti pomôcť, poradiť. Nevysvetlia, prečo si to myslia, ani neprídu s riešením. Preto si z nich netreba robiť veľkú hlavu.

Hejter pozitivista

Okrem negatívnych komentárov vie aj pochváliť, ak sa mu niečo páči. Snaží sa pomáhať a svoje názory aj zdôvodňuje. Často prichádza aj s riešením. Upozorní autora, ale aj čitateľov na čo si majú dávať pozor, čo sa dá ešte zlepšiť. A sami sa o to usilujú. Nemusia mať vždy pravdu. Ale sú to iniciátori zmien.

Každý má pravdu, zo svojho uhla pohľadu. Ide len o to, koho pravda lepšie funguje.

P.S.: Toto je môj posledný blog post na „smečku“. Sťahujem sa totiž na marekdurcek.blogspot.sk, kde je už aj môj najnovší post o výhovorkách.

 

Marek

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Architekt: Niektoré sedačky sú zámerne nepohodlné

Aké zásadné chyby robíme pri zariaďovaní obývačky a kam umiestniť televízor?

SVET

Muž zastrelil vo Fínsku starostku mesta a dve novinárky

Každú zasiahol ranami z pušky do hlavy a trupu.

EKONOMIKA

Zakladateľ siete pre milionárov: Neukazujú len bohatstvo, ale to, ako žijú

Sociálna sieť Rich Kids nie je pre každého.


Už ste čítali?